آموزش تصویری تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وب مانی

در این مقاله، به آموزش تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وب مانی خواهیم پرداخت. بنابراین اگر هنوز حساب وب مانی خود را نساخته اید، ابتدا به مقاله افتتاح حساب وب مانی مراجعه کنید و سپس مطابق با این مقاله برای وریفای نمودن حساب خود اقدام نمایید.

وریفای کردن وب مانی

دلایل تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وب مانی

دلایل مختلفی برای تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وب مانی وجود دارد. اما بی شک مهمترین دلیل کم کردن محدودیت هایی است که وب مانی برای پاسپورت های مختلف در نظر گرفته است. هرچقدر پاسپورت شما در وب مانی ارتقا یابد، اعتبار شما افزایش و محدودیت های شما کاهش خواهد یافت.

به طور کلی دو نوع محدودیت برای پاسپورت های وب مانی وجود دارد. یکی در سقف مبلغ موجود در حساب و دیگری مبلغ تراکنش شده توسط حساب. به عنوان مثال برای پاسپورت alias که با ثبت نام اولیه در اختیار کاربران قرار می گیرد، درمورد کیف پول دلاری سقف موجودی ۳۰۰ دلار است و محدودیت تراکنش ها در بازه های زمانی روزانه، هفتگی و ماهانه به ترتیب برابر است با ۱۰۰ ، ۳۰۰ و ۵۰۰ دلار. اما درمورد پاسپورت formal سقف موجودی ۱۰۰۰۰ دلار است و محدودیت تراکنش ها در بازه های زمانی روزانه، هفتگی و ماهانه به ترتیب برابر است با ۳۰۰۰ ، ۱۰۰۰۰ و ۱۵۰۰۰ دلار.

بنابراین اگر قصد دارید با حساب وب مانی خود مبالغ زیادی جابه‌جا کنید، بهتر است همین حالا اقدام به وریفای کردن حساب وب مانی خود نمایید.

نحوه تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وب مانی

در اکثر آموزش های موجود، برای تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وب مانی گفته شده است که داشتن گذرنامه برای وریفای نمودن الزامیست. اما ما به شما آموزش می دهیم چگونه حساب خود را بدون پاسپورت و با کارت ملی نیز وریفای نمایید.

ابتدا بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه لاگین وب مانی وارد شوید.

در این صفحه، ابتدا WMID و رمزعبور خود را وارد نمایید. سپس کدی برای شما پیامک می گردد که با وارد کردن آن در فیلد مربوطه می توانید به حساب خود وارد شوید.

پس از ورود به حساب کاربری در وب مانی، به لینک زیر مراجعه کنید.

[https://passport.wmtransfer.com]

در این صفحه توضیحات کلی در رابطه با پاسپورت وبمانی داده شده است. آن را مطالعه کرده و بر روی گزینه “Apply for Webmoney Passport” کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

در این مرحله توضیحاتی در رابطه با تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وب مانی و مدارک مورد نیاز داده شده است. آن را مطالعه کرده و با کلیک بر روی گزینه “Continue” به مرحله بعدی بروید.

در این مرحله فرمی برای شما باز می گردد که باید با دقت آن را تکمیل نمایید. این فرم را با توجه به تصویر و توضیحات ذیل تکمیل فرمایید.

آموزش تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وب مانی

۱- اگر از پاسپورت استفاده می کنید، نام خانوادگی خود را در این فیلد وارد نمایید. اما اگر از کارت ملی استفاده می کنید، نام خود را به فارسی در این فیلد وارد نمایید.

۲- اگر از پاسپورت استفاده می کنید، نام را در این فیلد وارد نمایید. اما اگر از کارت ملی استفاده می کنید، نام خانوادگی خود را به فارسی در این فیلد وارد نمایید.

۳- نام پدر خود را در این فیلد وارد کنید.

۴- تاریخ تولد خود را به میلادی وارد نمایید.

۵- در این فیلد، جنسیت خود را از منوی کشویی انتخاب فرمایید.

۶- در این فیلد، با کلیک بر روی گزینه “Set” وارد صفحه ای می‌شوید که باید شهر خود را انتخاب کنید. در این صفحه ابتدا بر روی “Choose your actual location” کلیک نمایید. سپس با توجه به تصویر و توضیحات ذیل، این قسمت را تکمیل فرمایید.

تبدیل alias پاسپورت به formal پاسپورت webmoney

A : در این قسمت نام شهر محل سکونت خود را به لاتین بنویسید و جستجو نمایید

B : در این بخش، کشور خود را انتخاب نمایید.

C : در این فیلد، استان خود را انتخاب کنید.

D : در این بخش، شهر خود را انتخاب کنید و در نهایت بر روی دکمه “OK” کلیک نمایید تا مجددا به فرم اصلی بازگردید.

۷- در این فیلد، کدپستی را مطابق کارت ملی خود وارد نمایید.

۸- در این فیلد، آدرس دقیق محل سکونت خود را به صورت لاتین وارد کنید.

۹- در این فیلد از منوی کشویی، کشور صادرکننده کارت ملی و یا پاسپورت خود را انتخاب نمایید.

۱۰- اگر از پاسپورت استفاده می کنید، شماره پاسپورت را در این فیلد وارد نمایید. اما اگر از کارت ملی استفاده می کنید، شماره ملی خود را بدون صفر در این فیلد وارد نمایید.

تذکر: اگر از کارت ملی استفاده می کنید، در این فیلد باید دقت زیادی داشته باشید. این فیلد نسبت به فرمت شماره ملی حساس است و به صورت مداوم تغییر می کند. گاهی فرمت صحیح بدون صفر است و گاهی با رعایت خط تیره ها. در هنگام نگارش مقاله، فرمت صحیح، عبارت بدون صفر بوده است. با توجه به اینکه امکان تست به صورت نامحدود برای ما وجود ندارد، باید توسط خودتان فرمت صحیح تست شود. همچنین توصیه می کنم بخش نظرات را حتما مطالعه کنید و از تجربه سایر کاربران استفاده فرمایید و تجربیات خود را نیز با سایر کاربران در مورد این گزینه، در میان بگذارید.

۱۱- در این فیلد اگر از پاسپورت استفاده می‌کنید تاریخ صدور پاسپورت را به لاتین وارد کنید. اما اگر از کارت ملی استفاده می‌کنید، تاریخ اعتبار کارت ملی را درنظر بگیرید، هفت سال از آن کم کنید، تاریخ بدست آمده را به میلادی تبدیل کنید و در این قسمت وارد فرمایید.

۱۲- در این فیلد اگر از گذرنامه استفاده می کنید، قسمت محل صدور (Place of Issue) را وارد نمایید. اما اگر از کارت ملی استفاده می کنید، عبارت “National Organization for Civil Registration” را بنویسید.

حال دکمه “Save” را در پایین صفحه کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

در این مرحله اگر از پاسپورت استفاده می کنید، تاریخ “Date of Expiry” را وارد کنید. اما اگر از کارت ملی استفاده می کنید، تاریخ اعتبار کارت ملی را به میلادی تبدیل کرده و وارد نمایید.

تذکر: در صورتی که از کارت ملی قدیمی استفاده می کنید، تاریخ اعتبار را ۲۰۲۰/۰۳/۲۰ در نظر بگیرید.

پس از وارد کردن تاریخ اعتبار، بر روی دکمه “Save” کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

در این مرحله اگر از گذرنامه استفاده می کنید، باید تصویر صفحه ۲ و صفحه ۳ گذرنامه را ارسال نمایید. اما اگر از کارت ملی استفاده می کنید، باید تصویر پشت و روی کارت ملی خود را ارسال نمایید.

می توانید با گوشی موبایل خود از مدارک عکس های با کیفیت بگیرید و ارسال کنید. پس از ارسال، تصویری که توسط شما آپلود شده است، نمایش داده می شود و شما باید نوع آن را در لیستی که زیر عکس وجود دارد، تعیین نمایید.

دقت کنید اگر تصویر پاسپورت را آپلود کردید، عبارت “Passport” انتخاب گردد و اگر تصویر کارت ملی را آپلود کردید، عبارت “ID card, front side” را ا انتخاب نمایید. در انتها بر روی گزینه “Finish upload” کلیک کنید.

سپس دوباره بر روی دکمه “Upload new document copy” کلیک کنید و مطابق دفعه قبل تصویر پشت کارت ملی خود را ارسال کنید و فقط در مرحله پایانی عبارت “ID card, back side” را انتخاب نمایید و در انتها بر روی گزینه “Finish upload” کلیک نمایید.

در این لحظه، مراحل تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وب مانی شما به اتمام رسیده است. بر روی “Back to control panel” کلیک کنید. حداکثر دو روز کاری زمان می برد تا اطلاعات شما بررسی شده و در صورت تایید، پاسپورت وب مانی شما از الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت تغییر یابد.

تذکر: گاهی اوقات وب مانی پس از بررسی اطلاعات، برای تایید کاربر از وی درخواست Photo ID می نماید. در این موارد شما باید درحالی که گذرنامه یا کارت ملی خود را در کنار صورت خود نگه داشته اید، از خود عکس بگیرید و برای وب مانی ارسال نمایید. نحوه گرفتن عکس باید مطابق تصویر زیر باشد. نحوه ارسال عکس هم مانند ارسال مدارک است.

photo ID وب مانی برای تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وب مانی

همچنین کاربرانی که عجله دارند و نمی خواهند به هیچ وجه تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وب مانی آن ها با تاخیر مواجه شود، می توانند برای محکم کاری پس از آپلود مدارک خود در مرحله پایانی مجددا بر روی دکمه “Upload new document copy” کلیک نمایند و مطابق توضیحات فوق Photo ID خود را نیز ارسال کنند و در مرحله پایانی عبارت “Photo ID” را انتخاب نمایند و در انتها بر روی گزینه “Finish upload” کلیک کنند.

جمع بندی

در این مقاله به وریفای کردن حساب وب مانی و تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وب مانی به وسیله‌ گذرنامه و یا کارت ملی پرداختیم و تمام نکات لازم در این زمینه را بررسی کردیم.

میلیونر باش امیدوار است این مقاله مورد رضایت شما همراهان گرامی واقع گردد.

آموزش تصویری تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وب مانی
4.3 (86.67%) 6 votes

94 نظر در “آموزش تصویری تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وب مانی

 • فروردین ۴, ۱۳۹۸ در ۲:۱۰ ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام و خسته نباشید . من همه مراحل را به طور دقیق انجام میدم . فقط مشکل اپلود کردن تصویر پاسپورت هستش که نمی تونم انجام بد م .. اگه امکانش هست این مشکل رو واسم توضیح بدین . به صورت مرحله به مرحله . واقعا منو گیج کرده .چجوری واز کجا باید شروع کنم . هرچند که عکس صفحه ۲ و۳ پاسپورتم توی فایل pictures وجود داره اما انو نمیتونم اپلود کنم . در ضمن حجم هر یک از عکسها حداکثر چقدرباید باشه . لطفا راهنمایی بفرمایید .بی نهایت سپاس گزارم .

  پاسخ
  • فروردین ۵, ۱۳۹۸ در ۲:۵۱ ق.ظ
   پیوند یکتا

   با سلام خدمت شما کاربر گرامی
   پس از اینکه به بخش آپلود مدارک می روید، بر روی دکمه Browse کلیک کنید و عکس مورد نظر خود را انتخاب نمایید. فرمت عکس باید فرمت های رایج مانند JPG , GIF و PNG باشد و سایز عکس حداکثر ۲MB باشد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • اسفند ۲۷, ۱۳۹۷ در ۱۱:۴۹ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام.من ثبت نام کردم با کارت ملی به حساب فرمال تغییر داده شده الان توی خریر فروش دلار میگه نام. نام خانوادگی وب مانی را بنویسد مینویسم میگه اشتباه لطفا الان از کجا اون نام رو ببیارم در وب مانی..تشکر..

  پاسخ
  • اسفند ۲۸, ۱۳۹۷ در ۱:۴۴ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   خرید و فروش وب مانی در کجا مورد نظر شماست؟ چون امکان خرید و فروش وب مانی به طور مستقیم در سایت وب مانی وجود ندارد و باید از صرافی های معتبر و آنلاین استفاده فرمایید.
   اما به طور کلی برای یافتن نام و نام خانوادگی خود می توانید پس از ورود به اکانت مینی خود در سایت وب مانی، در ابتدای منوی فوقانی پنل کاربری (منویی که گزینه های HOME و PAYMENTS در آن وجود دارد)، بر روی تصویر کله مورچه کلیک نمایید تا پروفایل شما بازگردد و بخشی از اطلاعات ورودی خود را مشاهده فرمایید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • اسفند ۲۴, ۱۳۹۷ در ۱۲:۴۶ ق.ظ
  پیوند یکتا

  باسلام
  توضیحاتتون عالی بود اما من مشکلی دارم که ظاهرا اینطور که توی نظرات مشخصه یکی از دوستان هم مشکل من رو داشته
  مشکل اینجاست که وقتی اسم و فامیل رو به فارسی وارد میکنم توی قسمت set شهر و کشور رو انتخاب میکنم و دوباره به صفحه مشخصات برمیگردم اسم و فامیلم به یه تعداد عدد انگلیسی تغییر پیدا میکنه مثلا ۱۵۸۷;۱۶۶۲;۱۶۰۷;۱۵۸۵ این اعداد یعنی چی؟ مشکل فونت هست یا از خوده سایته؟ چندین فونت هم امتحان کردم ولی نشد
  من اعداد رو پاک کردم و دوباره اسم و فامیلم رو نوشتم و سیو رو زدم اما متاسفانه با سیو کردن اسم و فامیلم به همون اعداد تغییر کرد و ثبت شد و قابل اصلاح کردن نیست همین مشکل باعث شد از ارسال اسکن مدارک خودداری کنم
  لطفا بگید راه چاره چیه و باید چکار کنم؟

  پاسخ
  • اسفند ۲۴, ۱۳۹۷ در ۱:۰۳ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   شما مشخصات را وارد کنید و مراحل را به اتمام رسانید. اینکه نام و نام خانوادگی به صورت اعداد به شما نمایش داده می شود، مشکلی ایجاد نمی کند. این مشخصات در سیستم وب مانی به صورت صحیح ثبت خواهد شد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • اسفند ۲۱, ۱۳۹۷ در ۹:۴۸ ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام،میشه بگید دقیقا این یعنی چی؟الان من از شنبه اطلاعاتو دادم،اما هنوز حسابم فرمال نشده

  Hello 1587;1662;1607;1585;.
  You have provided your personal data and uploaded passport copy. Please, wait untill your passport copy will be processed. You will be notified about the results within 1-2 working days

  پاسخ
  • اسفند ۲۱, ۱۳۹۷ در ۸:۳۸ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   در این پیغام به شما اطلاع داده شده است که اطلاعات و مدارک شما دریافت گردیده و در حال پردازش است. از شما خواسته شده است صبر فرمایید تا بررسی مدارک شما کامل گردد و نتیجه به شما اطلاع داده شود. همچنین تذکر داده است که این کار حدود ۲ روز کاری زمان می برد.
   با توجه به اینکه شما شنبه مدارک را ارسال کرده اید و در تعطیلات قرار گرفته است، این کاملا طبیعی است که هنوز نتیجه اعلام نشده است. بنابراین فعلا باید صبر کنید. اگر مدارک و اطلاعات شما مشکلی نداشته باشد، ان شاءالله حساب شما به فرمال پاسپورت ارتقا می یابد. این فرآیند ممکن است حدود یک هفته نیز به طول انجامد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • اسفند ۱۱, ۱۳۹۷ در ۳:۴۳ ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خسته نباشی
  تو قسمت آپلود عکس دچار مشکل شدم اونجایی که نوشته آپلود عکس وقتی عکسو انتخاب میکنم نه عکس نمایش میده نه لیستی که زیرشه برای نشان دادن نوعش.درصورتی که عکسی که از کارت ملیم گذاشتم واضح و ۵۶۰ کیلو بایت و فرمتش همjpg

  پاسخ
  • اسفند ۱۱, ۱۳۹۷ در ۸:۲۳ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   کش مرورگر خود را پاک کنید و دقت فرمایید که کوکی ها و جاوا اسکریپت روی مرورگر شما فعال باشد. سپس دوباره امتحان نمایید. حتما عکس شما باید شرایط و سایز مورد نظر وب مانی را داشته باشد. این شرایط در همان صفحه ارسال عکس موجود است.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • اسفند ۱۱, ۱۳۹۷ در ۱:۵۹ ق.ظ
  پیوند یکتا

  باسلام خواستم یچیز مهمی بگم به اونایی که میرن مدارکو ترجمه میکنن مثل فیش گازو تلفن و….
  وبه نام خودشونم نیستن واین همه هزینه میکنن
  من با پاسپورت ثبت نام کردم وقتی مدارکو میگه اپلود کن که شامل عکس سلفی هم میشه
  اونجایی که میخواین مدارکی مثل قبوضو بفرستین و میرین پول ترجمه میدن واین حرفا
  من پاسپورتم رو ( کارت ملی نمیدونم) اسکن کردم و بعد به ترتیت همون ادرس ها و چیزهایی که خواست تویه فرم مثل ادرس خونه شهر کدپستی و…
  همرو به ترتیب از بالا به پایین تایپ کردم به انگلیسی بعد فرستادم و تایید شد اصلا هم به نام خودم هیچی نداشتم واسترس داشتم تایید نشه

  پاسخ
 • اسفند ۸, ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۴ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام،منظورتون از اینکه گفتین تاریخ اعتبار کارت ملیو ۷سال ازش کم کنم و ب میلادی تبدیل کنم چیه؟من پایان اعتبار کارت ملیم ۱۲،۶،۱۴۰۳هست باید چند بشه؟کارت ملیم از جدیداس،ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • اسفند ۹, ۱۳۹۷ در ۱:۵۷ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   یعنی اینکه ابتدا ۷ سال از تاریخ مذکور کم کنید. سپس تاریخ بدست آمده را به میلادی تبدیل فرمایید. به عنوان مثال تاریخ مورد نظر شما ۳/۹/۲۰۱۷ خواهد بود.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • اسفند ۸, ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۱ ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام من قسمت issueگeوب مانی اون جمله رو مینویسم قبول نمیکنه گذرنامه هم ندارم راه حل دیگه ایی نداره ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • اسفند ۸, ۱۳۹۷ در ۲:۱۰ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   مقاله فوق بارها و بارها تست شده است و همواره جواب داده است. بعید می دانم مشکلی وجود داشته باشد و متاسفانه راهکار دیگری سراغ ندارم.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • بهمن ۳۰, ۱۳۹۷ در ۶:۳۱ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام من مدارکم رو طبق گفته های شما مو به مو اجرا کردم و فرستادم و همچین جمله ای برای من فرستاده :
  You have provided your passport data, however you haven’t uploaded you passport copy. Passport copy is needed for provided data match and following Formal WM-Passport issuance.
  یعنی چی یعنی فقط پاسپورت ازمن میپذیره؟

  پاسخ
  • اسفند ۱, ۱۳۹۷ در ۲:۱۴ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   احتمالا در پر کردن یکی از فیلدها مانند فیلد Issued by و یا فیلد مشخص کردن نوع عکس ارسالی اشتباه داشته اید. همچنین ممکن است فرآیند مدرک ارسالی کامل نشده باشد. در پیامی که دریافت می کنید هیچ اشاره ای به پردازش مدرک ارسالی نشده است در حالی که اولین ایمیلی که شما پس از ارسال مدرک دریافت می کنید، این است که مدرک شما دریافت گردید و به بخش پردازش وب مانی فرستاده شده است.
   در بخش نظرات برای سایر کاربران توضیح داده شده است، چگونه می توانید مجددا مدرکی را ارسال نمایید. لطفا بخش نظرات را مطالعه فرمایید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • بهمن ۳۰, ۱۳۹۷ در ۲:۱۸ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  حساب من فرمال شده ولی هنوز در روز بیشتر از ۱۰۰ دلار نمیتونم انتقال بدم.
  مشکل از کجاست؟

  پاسخ
  • بهمن ۳۰, ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۵ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   در سوالاتی که قبلا مطرح نمودید، این مساله نیز پاسخ داده شد. می توانید برای مشاهده پاسخ این سوال بر روی لینک زیر کلیک نمایید.
   پاسخ سوال
   موفق باشید.

   پاسخ
 • بهمن ۲۹, ۱۳۹۷ در ۸:۱۵ ب.ظ
  پیوند یکتا

  و اینکه آیا میشه که دلار وبمانی رو به صرافی های مجاز فیزیکی بفروشیم؟؟؟

  پاسخ
  • بهمن ۲۹, ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۲ ب.ظ
   پیوند یکتا

   این مورد به سیاست های صرافی فیزیکی بستگی دارد. این عمل، جزء خدمات و وظایف صرافی های مجاز فیزیکی نیست ولی ممکن است صرافی هایی باشند که در این حیطه هم فعالیت نمایند. اما در هر صورت صرافی های آنلاین زیادی وجود دارند که به این نوع از خدمات می پردازند.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • بهمن ۲۹, ۱۳۹۷ در ۸:۱۱ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  من پاسپورتم به فرمال تبدیل شده ولی هنوز محدودیت های انتقال الیاس رو داره باید چیکار کنم؟؟؟

  پاسخ
  • بهمن ۲۹, ۱۳۹۷ در ۹:۴۳ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   فرمال پاسپورت مزایای مختلفی دارد از جمله اینکه برای مبادله با هر صرافی معتبر و حتی نیمه معتبر، نیازمند تهیه این نوع پاسپورت هستید و همچنین برای ارتقا به هر پاسپورت بالاتری، حتما باید ابتدا پاسپورت فرمال خود را دریافت کرده باشید. در مورد سقف تراکنش ها، قوانین وب مانی تغییرات زیادی می کند و دائما سقف تراکنش های دلاری برای فرمال پاسپورت با تغییر مواجه می شود. این به سیاست های سایت در بازه های زمانی مختلف بستگی دارد.
   برای حذف کامل محدودیت ها در مورد سقف تراکنش، می توانید پاسپورت خود را به Personal ارتقا دهید. پرسنال پاسپورت، اصلی ترین پاسپورت در سیستم وب مانی برای کاربران می باشد و برای دارندگان فرمال پاسپورت صادر می شود. نماینده رسمی وب مانی می تواند با بررسی اطلاعات شخصی کاربر و مدارک هویتی او، پرسنال پاسپورت صادر نماید. در صورت نیاز به دریافت پرسنال پاسپورت وب مانی، می توانید از نمایندگان رسمی وب مانی در ایران اقدام نمایید. البته این امر تقریبا هزینه ی بالایی دربردارد و برای اشخاصی مناسب است که قصد دارند تراکنش های سنگینی با حساب وب مانی خود داشته باشند.
   بنابراین برای دریافت این پاسپورت باید به صورت حضوری به نمایندگان رسمی وب مانی در ایران مراجعه نمایید و پس از تایید مدارک هویتی شما توسط ایشان و پرداخت هزینه، برای شما personal passport صادر خواهد شد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • بهمن ۲۸, ۱۳۹۷ در ۸:۴۳ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام بابت راهنمایی های فوق العادتون بسیار ممنون اما یه سوال دارم اونم اینکه من تامم مراحلی رو که گفتید مو به مو انجام دادم و موفقیت آمیز بود خدارو شکر اماطبق گفته شما من فراموش کردم عکس خودم با کارت ملی رو یا همونphoto id رو براشون بفرستم تا وقت تلف نشه اما هرکاری میکنم نمیتونم دوباره به صفحه ارسال مدارک برگردم تا فوتو آیدی خودم رو بفرستم لطفا راهنماییم کنید
  راستی با فیلتر شکن وارد سایت میشم مشکلی نداره چون من درایرانم و فیلتر شکن آی پی دیگه ای رو نشون میده

  پاسخ
  • بهمن ۲۸, ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۱ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   ما نیز از همراهی و انرژی مثبت شما سپاسگزاریم.
   اگر از شما درخواست photo id نشده است، فعلا صبر کنید تا نتیجه به شما اعلام گردد. چون در بسیاری از مواقع اصلا چنین مدرکی درخواست نمی شود. بنابراین اگر مدارک تایید شد و پاسپورت شما به فرمال تغییر یافت، دیگر به دنبال ارسال مدرک نروید اما اگر از شما چنین مدرکی درخواست شده است و یا درخواست شد، آنگاه می توانید طبق راهنمایی زیر عمل فرمایید:
   به اکانت خود در وب مانی وارد گردید. از منوی فوقانی گزینه CHATS را انتخاب کنید. بر روی WM Passport Service کلیک نمایید. یک لینک وجود دارد که با passport.wmtransfer.com آغاز شده است، بر روی آن کلیک نمایید و Photo ID خود را طبق توضیحات موجود در مقاله ارسال بفرمایید.
   استفاده از فیلترشکن، با توجه به اینکه وب مانی با کاربران ایرانی مشکلی ندارد و این وب سایت در ایران فیلتر نیست، توصیه نمی گردد. بهتر است از چنین نرم افزارهایی استفاده نفرمایید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • بهمن ۲۶, ۱۳۹۷ در ۹:۳۴ ق.ظ
  پیوند یکتا

  ببخشید چطور حسابمو پاک کنم دوباره ثبت نام کنم ؟

  پاسخ
  • بهمن ۲۶, ۱۳۹۷ در ۷:۲۰ ب.ظ
   پیوند یکتا

   این کار هرگز توصیه نمی شود، به این دلیل که حداقل ۷ روز زمان می برد و همچنین شما هرگز نمی توانید با همان مشخصات مجددا در سیستم ثبت نام نمایید و کلا وب مانی دیگر شخصی را با آن مشخصات در سیستم نخواهد پذیرفت. اگر حساب شما در دسترس است از همان استفاده کنید و اگر به آن دسترسی ندارید، با یک ایمیل و شماره موبایل معتبر و جدید که به آن ها دسترسی دارید مجددا برای ثبت نام اقدام نمایید.
   اما اگر اصرار به پاک کردن حساب خود دارید، حتما باید پسورد خود را به یاد داشته باشید تا بتوانید به حساب خود وارد گردید. سپس می توانید از منوی Settings، به گزینه “Profile” مراجعه کنید و در آنجا با کلیک بر روی سه نقطه و انتخاب “Send a request to cancel the service” درخواست حذف حساب را بدهید و با دنبال کردن مراحل، حساب خود را حذف نمایید.
   در لینک های زیر این مراحل به صورت تصویری توسط وب مانی توضیح داده شده است:
   wiki.wmtransfer.com/projects/webmoney/wiki/WMID_termination_process

   wmtransfer.com/eng/help/general/delete_wmid.shtml
   موفق باشید.

   پاسخ
 • بهمن ۲۶, ۱۳۹۷ در ۹:۲۳ ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خسته نباشید .پس ورود وب مانی وفراموش کردم هر کاری میکنم نمیتونم بازیابی کنم .
  یه سوال دیگه من هنوز حسابم به فرمال تبدیل نشده جای هست برم حسابمو به فرمال تبدیل کنن مثلا کافینت این کارو میکنه؟

  پاسخ
  • بهمن ۲۶, ۱۳۹۷ در ۶:۵۹ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   برای بازیابی پسورد باید از طریق گزینه “remind password” اقدام نمایید و با داشتن اطلاعاتی مانند WMID، شماره موبایل و ایمیل و همچنین پاسخ سوال امنیتی که در هنگام ثبت نام مشخص کرده اید، به راحتی قادر به بازیابی رمز عبور هستید. اما اگر به هر دلیلی امکان بازیابی را ندارید، با یک ایمیل و شماره موبایل دیگر اقدام به افتتاح مجدد حساب کنید.
   برای تبدیل به فرمال باید خدمت شما عرض کنم، مقاله فوق بهترین راهکار تبدیل حساب را به صورت کامل برای شما شرح داده است. این روش بارها تست شده و همواره جواب داده است. اگر کاملا مطابق با آن پیش بروید، خواهید توانست حساب خود را به فرمال ارتقا بدهید.
   با توجه به تخصصی بودن این روش، بسیاری از کافی نت ها قادر به انجام این فرآیند نیستند و بعضی ها نیز ممکن است این کار را برای شما به انجام رسانند که بدون شک هزینه زیادی بابت آن اخذ خواهند کرد و دقیقا همان مراحلی که در مقاله فوق بیان شده است را انجام خواهند داد. بعضی از سایت ها نیز هستند که به صورت آنلاین می توانید به آن ها سفارش وریفای کردن حساب بدهید که هزینه ای بین ۵۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ تومان اخذ می کنند. کلا تبدیل حساب به فرمال پاسپورت روشی دیگر جز آنچه در مقاله فوق ذکر شد ندارد. بنابراین توصیه می کنم خود شما کمی وقت بگذارید و مراحل فوق را با دقت به اتمام رسانید. با این روش، مدارک خود را در اختیار افراد غیر نیز قرار نداده اید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • بهمن ۲۵, ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۲ ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام کارت ملی من هوشمند هست و هیچ کدپستی ای روش نیست چیکار باید بکنم؟

  پاسخ
  • بهمن ۲۵, ۱۳۹۷ در ۳:۵۰ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   از کدپستی محل سکونت خود استفاده کنید. این کدپستی را می توانید از روی قبوض خدماتی پیدا نمایید. اگر بتوانید از قبوضی مانند قبض تلفن همراه استفاده کنید که به نام شخص شما می باشد در آینده اگر مشکلی پیش آید راحت تر می توانید آن را حل فرمایید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • بهمن ۲۴, ۱۳۹۷ در ۶:۱۹ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوب تون.
  من طبق راهنمایهای شما پیش رفتم ولی چون با کارت ملی خواستم حسابمو به فرمال تبدیل کنم فیلد ها رو طبق راهنمایتون به فارسی وارد کردم ولی هر سری ارور داده و داخل فیلد ها یه سری شماره نوشته الان موندم چیکار کنم.
  البته من با گوشی این کار ومیکنم.
  فارسی گزینهای فیلد هارو هم مینوشتین خیلی عالی میشد.

  پاسخ
  • بهمن ۲۴, ۱۳۹۷ در ۸:۵۲ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   ما نیز از همراهی شما سپاسگزاریم.
   اگر با کارت ملی ثبت نام را انجام می دهید، نام و نام خانوادگی و نام پدر را باید به فارسی وارد نمایید. اما سایر اطلاعات مانند تاریخ تولد، آدرس و غیره باید به انگلیسی وارد شود. به اینکه پس از ارور، اطلاعات نامفهوم می شود توجه نکنید. فقط برای تلاش مجدد، دوباره اطلاعات را با همان فرمت بیان شده ویرایش نمایید. احتمالا یکی از فیلدها را با فرمت مناسب تکمیل نمی کنید که پیغام خطا دریافت می نمایید.
   برای رفع مشکل، کش مرورگر خود را پاک کنید و مجددا با دقت بیشتری مطابق مقاله فوق پیش بروید. یکی از فیلدهایی که حساسیت زیادی دارد، فیلد Number است که باید شماره ملی خود را در آن وارد نمایید. گاها باید فرمت های مختلفی را برای این فیلد امتحان نمایید تا به فرمت مورد پذیرش برسید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • بهمن ۲۳, ۱۳۹۷ در ۳:۰۲ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام . ازسایت خوبتون ممنون . مدت دو هفته میشه که حساب وبمانی رو به فرمال نتونستم تبدیل کنم . ولی بالاخره یه جورایی فیلد هارو پر کردم و فرستادم .ولی چهارروزه که جوابش ایمیل نشده. یه پیامی تو حسابم اینطوری نوشتن :Hello Tavakkolifar.
  You have provided your personal data and uploaded passport copy. Please, wait untill your passport copy will be processed. You will be notified about the results within 1-2 working days.

  لطفا راهنمایی بفرمائین که چرا نمیتونم وبمانیمو شارژ کنم .

  پاسخ
  • بهمن ۲۳, ۱۳۹۷ در ۳:۵۹ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   اگر اطلاعات را به صورت صحیح وارد کرده باشید و مدارک ارسالی مطابقت کامل با اطلاعات داشته باشد، نگران نباشید ان‌شاءالله تایید خواهد شد. این مدت گاهی طولانی می شود. در ایمیل هم به شما خبر داده شده است که مدارک شما دریافت گردیده و باید پردازش شود تا نتیجه به شما اعلام گردد. بنابراین فعلا باید صبر نمایید تا نتیجه اعلام شود.
   در مورد شارژ هم متاسفانه متوجه منظور شما نشدم. برای شارژ حساب باید به صرافی های آنلاین معتبر مراجعه کنید و با استفاده از آن ها حساب خود را شارژ نمایید. امکان شارژ مستقیم حساب به وسیله حساب های بانکی داخلی وجود ندارد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • بهمن ۲۱, ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۶ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خیلی ممنون از سایتتون
  منظور از ترجمه مدرک چیه ؟ ما خودمون باید ترجمه کنیم؟ مثلا از بانک چه فیشی باشه خوبه تراکنش حساب خوبه؟ و باید چطوری ترجمه کنیم مثلا اسکنش کنیم ادرس واین چیزا رو به انگلیسی بنویسیم؟
  خیلی ممنون اگه توضیح بدین
  اگه مدارکم تایید بشه و بگه ادرسو بفرست نفرستم حسابم غیر فعال میشه؟

  پاسخ
  • بهمن ۲۱, ۱۳۹۷ در ۱۱:۴۸ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   ما نیز از همراهی شما سپاسگزاریم.
   بستگی به متنی دارد که برای شما ارسال می گردد. اگر مدت زمانی برای ارسال مدرک مشخص شده و یا هشداری در متن داده شده باشد یعنی اینکه تایید حساب شما منوط به تایید آدرس است و اگر مدرک را ارسال نکنید می تواند برای شما مشکل ساز شود. در غیر این صورت، عدم ارسال مدرک موجب مسدود شدن اکانت نمی گردد اما به هر حال در هر زمانی ممکن است به صورت جدی تر این مدرک از شما خواسته شود که در این صورت ناچار به ارسال مدرک خواهید بود.
   مدرکی که می خواهید ارسال کنید باید دارای آدرس رسمی باشد. مانند قبوض خدماتی یا صورت حسابی که دارای مشخصات کامل و آدرس باشد. مشخصات و آدرسی که بر روی این مدارک قید شده است باید کاملا مطابق با مشخصاتی باشد که شما در فرم ثبت نام وارد کرده اید.
   منظور از ترجمه هم، ترجمه های رسمی است که توسط دارالترجمه ها صورت می پذیرد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • بهمن ۱۹, ۱۳۹۷ در ۹:۲۲ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام ممنون از راهنمایی هاتون من طبق مطالب بالا در سایت وب مانی ثبتنام کردم و مدارک هم تایید شد اما الان برای تایید آدرس قبض یا صورت حساب میخواهد ک قبض برق را ارسال کردم اما تایید نشده است علت چیست؟واگر نیاز ب ترجمه دارد چگونه باید قبض را ترجمه کنم؟ با سپاس.

  پاسخ
  • بهمن ۱۹, ۱۳۹۷ در ۱۱:۲۲ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   ما نیز از همراهی شما سپاسگزاریم.
   برای تایید باید قبض به نام شما باشد و آدرسی که بر روی قبض ثبت شده است کاملا مطابق با آدرسی باشد که در فرم درخواست فرمال پاسپورت ثبت کرده اید. مطمئن ترین روش برای ترجمه مدارک نیز استفاده از دارالترجمه های رسمی می باشد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • بهمن ۱۶, ۱۳۹۷ در ۹:۰۵ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  من تمامی مراحل بالا را انجام دادم و این ایمیل را دریافت کردم
  Please be informed that uploaded document copy #149146815 can not be processed due to following reason: -uploaded document copy can not be processed by WM-Passport Service
  کجای کار اشتباهه لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  • بهمن ۱۶, ۱۳۹۷ در ۱۰:۳۱ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   در پیغامی که به شما داده شده است، این مطلب بیان شده که مدرک ارسالی قابل پردازش برای بخش کنترل مدارک وب مانی نیست.
   برای رفع این مشکل نیاز است مجددا عکس های با کیفیت، واضح و مطابق با استانداردهای وب مانی تهیه کنید و ارسال نمایید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • بهمن ۱۵, ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۴ ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام وقت بخیر.من دوهفته ای هست وبمانی رو دنبال میکنم و ثبت نام کردن الان دوهفتس میخوام با صرافی های مجازی کار کنم ولی از من اسم ونام خانوادگی که درسایت وبمانی هست رو خواست که من موقع ثبت نام اصلا نامونام خانوادگی واردنکردم فقط از من شماره خواست که دادم بعد یه کد دادودیگه تموم شد.لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • بهمن ۱۵, ۱۳۹۷ در ۸:۱۹ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   در هنگام ثبت نام از شما نام و نام خانوادگی خواسته نمی شود. بلکه هنگامی که بخواهید پاسپورت خود را به فرمال یا بالاتر انتقال دهید، نیاز به وارد و تایید نمودن این اطلاعات دارید. بعضی از صرافی ها فقط با حساب های تایید شده کار می کنند بنابراین برای تراکنش با چنین صرافی هایی نیاز پیدا می کنید که حساب خود را وریفای نمایید.
   بدین منظور کافیست دقیقا مطابق مطابق مقاله فوق پیش بروید تا بتوانید به مقصود خود برسید. در مقاله، تمامی مراحل به صورت گام به گام و تصویری برای شما توضیح داده شده است.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • بهمن ۱۰, ۱۳۹۷ در ۶:۲۴ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام وقتتون بخیر ،
  ممنون از مطالب مفیدی که ارایه دادین ،
  سوالی که ازتون داشتم اینه که وقتی برای پرداخت به سایت کاری که دارم وارد درگاه پرداخت وب مانی شدم و روی گزینه ارسال SMS کلیک کردم تا کد امنیتی برام ارسال بشه ، نوشته ای با زبان روسی داخل یک کادر برام اومد که متوجه شدم مربوط به ارسال اس ام اسه که حالتی از تذکر بود ، و کد برام ارسال نشد ، آدرس کیف پول و مبلغ و قسمت های مختلف خرید تکمیله ، ممنون می شم که راهنماییم کنید چطور می تونم کدم رو دریافت کنم ،

  پاسخ
  • بهمن ۱۱, ۱۳۹۷ در ۲:۱۵ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   ما نیز از همراهی شما سپاسگزاریم.
   اصولا در درگاه های پرداخت وب مانی ارسال پیامک نداریم یا حداقل بنده با چنین موردی برخورد نکرده ام. در هنگامی که می خواهید به حساب خود وارد شوید تا مبلغ را انتقال دهید، ممکن است چنین درخواستی از شما بشود که در آن حالت هم پس از وارد نمودن اطلاعات ورود به حساب کاربری، پیامک برای شما ارسال خواهد گردید. متاسفانه با توجه به اینکه از پیغام دریافتی و گزینه هایی که شما در این مسیر استفاده نموده اید، بی اطلاع هستم، راهنمایی دقیقی نمی توانم انجام دهم.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • بهمن ۷, ۱۳۹۷ در ۱:۰۰ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام به همه
  من با کارت ملی از طریق آموزش شما برای تبدیل الیاس به فرمال انجام دادم یه پیغام اومده با محتوای زیر :

  Please be informed that uploaded document copy #149115294 can not be processed due to following reason:
  -uploaded document copy can not be processed by WM-Passport Service

  پاسخ
  • بهمن ۸, ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۹ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   در پیغامی که به شما داده شده است، این مطلب بیان شده که مدرک ارسالی قابل پردازش برای بخش کنترل مدارک وب مانی نیست.
   برای رفع این مشکل نیاز است مجددا عکس های با کیفیت، واضح و مطابق با استانداردهای وب مانی تهیه کنید و ارسال نمایید.
   موفق باشید.

   پاسخ
   • بهمن ۸, ۱۳۹۷ در ۹:۵۳ ق.ظ
    پیوند یکتا

    سپاس از پاسخ شما
    چطور میتونم مجددا مدارک را آپلود کنم؟ زمانی که روی دکمه Apply for Web Money Passport میزنم دیگه نمیشه اطلاعات را که قبلا وارد کردم رو ببینم تا ویرایش کنم.

    پاسخ
    • بهمن ۹, ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۸ ق.ظ
     پیوند یکتا

     به اکانت خود در وب مانی وارد گردید. از منوی فوقانی گزینه CHATS را انتخاب کنید. بر روی WM Passport Service کلیک نمایید. یک لینک وجود دارد که با passport.wmtransfer.com آغاز شده است، بر روی آن کلیک نمایید و مدارک خود را مجدد ارسال بفرمایید.
     اگر روش فوق کارساز نبود، یک تیکت در WM-Passport Service ایجاد نمایید. عنوان تیکت را Additional Check قرار دهید. در متن تیکت WMID و دلیل خود برای ارتقا حساب به فرمال پاسپورت را بنویسید و تصویر مدارک هویتی را نیز ضمیمه نمایید. همچنین یک عکس از خود در حالی که مدرک هویتی را نیز در دست دارید، ضمیمه بفرمایید و در نهایت تیکت را ارسال فرمایید.
     موفق باشید.

     پاسخ
 • بهمن ۴, ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۱ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام…
  منم با روش شما حساب خودم رو فرمال کردم…الان بالای حسابم به فرمال تغییر کرده ولی از من تقاضای مدرکی برای تایید آدرس محل سکونت شده …کسی تجربه ای داره؟
  در ضمن تقریبا هشت روز طول کشید تا مدارکم تایید شد و در ضمن شماره کد ملی رو هم بدون فاصله گذاشتم طبق کارت ملی جدید …چون کارت ملی جدید گرفتم و اون بدون فاصله هست و تایید هم شد.

  پاسخ
  • بهمن ۵, ۱۳۹۷ در ۲:۰۳ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   از شما سپاسگزاریم که تجربه خود را با سایر کاربران در میان می گذارید.
   در مورد پرسش شما باید خدمتتون عرض کنم، حساب شما وریفای شده است و مشکلی وجود ندارد اما اگر قصد وریفای کردن آدرس را نیز دارید، باید یک مدرک که آدرسی که در فرم درخواست فرمال پاسپورت وب مانی درج کرده اید را تایید نماید و کاملا مطابق با آن باشد برای وب مانی ارسال فرمایید.
   این مدرک می تواند ترجمه قبوض خدماتی و یا صورت حساب های بانکی دارای آدرس باشد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • دی ۲۵, ۱۳۹۷ در ۷:۰۱ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام من یه سه روز میشه با کارت ملی پاسپورت فرمال درخواست دادم الان پیام دادم گفتن سند اپلود شده رو فرستادن برای ترجمه معلوم هم نیست که کی ترجمه بشه

  پاسخ
  • دی ۲۶, ۱۳۹۷ در ۱:۱۹ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   بله، باید صبر کنید تا مراحل انجام پذیرد. روزهای تعطیل مانند شنبه و یکشنبه جزء روزهای کاری محسوب نمی شود. اگر مشکلی نباشد پس از ترجمه، مدارک تایید خواهد شد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • دی ۲۱, ۱۳۹۷ در ۷:۰۸ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام و خسته نباشید، یه سوال! از کجا بفهمیم که الان حساب وب مانی ما فرمال پاسپورت شده یا نه؟ من درخواستم تبدیل پاسپورتم به فرمال رو خیلی وقت پیش دادم ولی نفهمیدم رد شده یا تایید! الان در اکانت جایی رو نمیبینم که راجب نوع پاسپورتم نوشته باشه، از کجا بهمم تایید شده و آیا نوع پاسپورتم در حال حاضر چی هست؟ کدوم قسمت اکانتم نوشته اینو؟

  پاسخ
  • دی ۲۲, ۱۳۹۷ در ۷:۵۸ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   پس از ورود به اکانت مینی خود در سایت وب مانی، در ابتدای منوی فوقانی پنل کاربری (منویی که گزینه های HOME و PAYMENTS در آن وجود دارد)، تصویر کله یک انسان یا مورچه را مشاهده می کنید. روی آن کلیک فرمایید تا پروفایل شما باز گردد. حال در زیر WMID نوع پاسپورت شما نیز مشخص شده است.
   موفق باشید.

   پاسخ
   • دی ۲۳, ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۴ ق.ظ
    پیوند یکتا

    سلام، ممنون از پاسخگویی تون، نگاه کردم زده formal passport، ظاهرا تایید کردن درخواستم رو…
    چه خوب!…
    ممنون

    پاسخ
    • دی ۲۳, ۱۳۹۷ در ۱:۴۱ ق.ظ
     پیوند یکتا

     سلام خدمت شما کاربر گرامی
     ما نیز از همراهی شما سپاسگزاریم.
     بله، با درخواست شما موافقت شده است و پاسپورت شما به Formal ارتقا یافته است. تبریک عرض می کنم خدمتتون.
     شاد و پیروز باشید.

     پاسخ
 • دی ۱۶, ۱۳۹۷ در ۶:۵۵ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام میخواستم بدونم اگه تاریخ پاسپورت گذشته باشه وبمانی قبول میکنه

  پاسخ
  • دی ۱۶, ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۷ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   خیر، باید پاسپورت اعتبار داشته باشد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • دی ۱۵, ۱۳۹۷ در ۴:۳۵ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام خسته نباشید.
  شماره کارت ملی و اعداد مورد نظر رو به فارسی بنویسیم یا انگلیسی؟

  پاسخ
  • دی ۱۵, ۱۳۹۷ در ۷:۴۷ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   با توجه به اینکه صحت اطلاعاتی که شما در فرم درج می نمایید، بر اساس مدرکی که ارسال می کنید سنجیده می شود، اگر قصد ارسال کارت ملی را دارید، باید مطابق با کارت ملی، اعداد را وارد نمایید که قابل تطبیق باشد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • دی ۱۵, ۱۳۹۷ در ۳:۱۳ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  خواستم بگم ۷ یا ۸ روز از درخواست فرمال پاسپورتم گذشته و دیدم جوابی نیومده، به بخش پشتیبانی سایت وب مانی رفتم و سوال پرسیدم، در عرض چند دقیقه جوابم رو دادند و گفتند ترجمه و بررسی مدارک شما در حال انجام هست و بابت طولانی شدنش معذرت خواهی کردند و گفتند ممکنه باز هم طول بکشه و نمیشه زمان دقیقی رو برای رد یا تایید مدارک و درخواستم مشخص کنند و باید فعلا صبر کنم…
  این رو برای دوستان دیگم که منتظر جواب وب مانی هستند گفتم…
  فعلا باید صبر کنیم!
  با تشکر از سایت خوبتون

  پاسخ
  • دی ۱۵, ۱۳۹۷ در ۷:۳۹ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   از اینکه محبت می کنید و تجربیات خود را با سایر کاربران در میان می گذارید، سپاسگزاریم.
   شاد و پیروز باشید.

   پاسخ
  • دی ۱۵, ۱۳۹۷ در ۹:۴۳ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام
   واسه من تایید شد
   ازم فتو آی دی خواستن دادم و همون موقع تایید شد
   اصلا نیازی برای تایید ادرس نداره!!!

   پاسخ
   • دی ۱۵, ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۷ ب.ظ
    پیوند یکتا

    سلام خدمت شما کاربر گرامی
    از اینکه تجربیات خود را با سایر کاربران در میان می گذارید، سپاسگزاریم.
    موفق باشید.

    پاسخ
   • دی ۱۶, ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۶ ق.ظ
    پیوند یکتا

    سلام آقا محمد، خواستم بپرسم برای شما که سریع تایید شد کارت ملی رو با چه فرمتی فرستادی؟ خط تیره ها رو زدید( – ) چطوری وارد کردید که تایید شد؟ اگه بگید بقیه هم کمکی بهشون میشه…
    ممنونم

    پاسخ
 • دی ۱۴, ۱۳۹۷ در ۷:۱۸ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  ارسال سند برای تایید ادرس ضروری هستش؟

  پاسخ
  • دی ۱۴, ۱۳۹۷ در ۱۱:۰۴ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   در گذشته اصلا تایید آدرس نیاز نبود. اگر در حال حاضر چنین مدرکی طلب می شود، باید یک مدرک مانند قبوض خدماتی را ترجمه و برای تایید آدرس ارسال فرمایید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • دی ۱۳, ۱۳۹۷ در ۷:۱۱ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  خیلی ممنونم از پاسخگویی سریع تون
  میخواستم بدونم سقف انتقال وبمانی روزانه/هفتگی/ماهانه پاسپورت فرمال چقدر هستش؟

  پاسخ
  • دی ۱۴, ۱۳۹۷ در ۲:۱۵ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   ما نیز از همراهی شما سپاسگزاریم.
   قوانین سایت در این مورد تغییرات زیادی می کند و دائما سقف تراکنش های دلاری برای فرمال پاسپورت با تغییر مواجه می شود. در حال حاضر سقف انتقال برای فرمال پاسپورت وب مانی در کیف پول دلاری (WMZ) به ترتیب عبارت است از ۲۰۰ ، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ دلار.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • دی ۱۲, ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۲ ب.ظ
  پیوند یکتا

  و اینکه با توجه به تعطیلات کریسمس چقدر ممکنه طول بکشه ؟چون من ۲ روز پیش درخواست دادم و هنوز جوابی نیومده

  پاسخ
  • دی ۱۳, ۱۳۹۷ در ۱:۳۰ ق.ظ
   پیوند یکتا

   به هر حال روند کمی طولانی تر خواهد شد. باید تعطیلات رسمی تمام شود و از آن پس مجددا بررسی مدارک که دچار انباشتگی نیز شده است، آغاز می گردد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • دی ۱۲, ۱۳۹۷ در ۹:۵۴ ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام و خسته نباشید….
  ۵ روز هست که درخواست رو دادم و در صفحه کنترل پنل اکانت وبمانی من گفته که یک یا دو روز کاری بررسی می کنیم و جواب رو میدیم ولی ۵ روز گذشته هنوز جواب ندادن و همون پیغام هست! مشکلی ممکنه باشه؟

  پاسخ
  • دی ۱۳, ۱۳۹۷ در ۱:۲۷ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   با توجه به تعطیلات سال نو و کریسمس، این تاخیر طبیعی است. نگران نباشید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • دی ۱۲, ۱۳۹۷ در ۹:۳۸ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام وقت بخیر
  سن خاصی برای این مورد تعریف شده؟
  باید حتما بالای ۱۸ سال باشیم؟؟؟

  پاسخ
  • دی ۱۲, ۱۳۹۷ در ۹:۵۳ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   چنین قانونی در سایت مشاهده نشده است.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • دی ۱۰, ۱۳۹۷ در ۲:۳۳ ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام . من تمامی مراحل تبدیل حساب را انجام دادم و در مرحله آخر برای تائید آدرس، آپلوید یک مدرک مانند قبض صوزتحساب یا فاکتور معتبر که نشانگر آدرس سکونت باشد را خواستند و من قبضهای آب یا برق را فرستادم اما مورد قبول نبوده و دوباره درخواست مدرک برای ادرس خواستند . غیراز قبض آب یا برق چه چیز دیگری میشود ارسال کرد. سپاسگذارم

  پاسخ
  • دی ۱۰, ۱۳۹۷ در ۱۰:۳۱ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   سابقه نداشته که جهت وریفای کردن حساب وب مانی، درخواست مدرک برای آدرس شود. در وریفای کردن حساب پرفکت مانی چنین مدرکی درخواست می شود اما در وب مانی تاکنون چنین گزارشی دریافت نشده است. اگر مطمئن هستید مراحل را کامل و صحیح انجام داده اید و همچنین اطمینان دارید که از شما چنین مدرکی درخواست شده است، باید مدرک تایید آدرس مانند همان قبوض خدماتی را برای آن ها ارسال نمایید. اما ابتدا مدرک را به صورت رسمی ترجمه کنید و همچنین دقت فرمایید آدرس مندرج در قبض ترجمه شده، کاملا منطبق با آدرسی باشد که در هنگام ثبت نام در فیلد آدرس (فیلد شماره ۸) وارد کرده اید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • دی ۸, ۱۳۹۷ در ۲:۲۶ ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام و ممنون از توضیحات خوبتون
  می خواستم بپرسم در توضیحات قسمت پر نمودن اطلاعات کارت ملی، اسم و نام خوانوادگی رو اشتباه ننوشتید؟ چون نوشتید مقابل قسمت ۱ که نام خانوادگی پاسپورت رو میخاد برای کارت ملی نام رو به فارسی بنویسید و گفتید در قسمت ۲ به جای نام کوچک در پاسپورت به فارسی نام خانوادگی رو بنویسید! یعنی باید جابجا نوشت؟

  پاسخ
  • دی ۸, ۱۳۹۷ در ۶:۵۳ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   خیر، توضیحات صحیح است. اگر از کارت ملی استفاده می کنید باید ترتیب گفته شده در مقاله را رعایت بفرمایید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • دی ۳, ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۱ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام واقعا سپاسگذارم از توضیحات جامع و عالیتون توی هیچ سایتی پیدا نکردم مطلب به این خوبی و کامل رو در مورد وریفای وبمانیووفقط ازتون خواهش دارم آپدیت کنید مطلب رو با نظر دوستان که گفتند باید با خط فاصله باشه شماره ملی وو….من بعد انجام دادن مراحل و ثبتش در وبمانی دیدم متاسفانه نکات موجود در کامنتهارو.ممنون از شما

  پاسخ
  • دی ۴, ۱۳۹۷ در ۲:۲۳ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   ما نیز از همراهی و انرژی مثبت شما سپاسگزاریم.
   باور کنید آپدیت کردن مطلب و اضافه کردن یک خط هیچ کاری برای ما ندارد و اگر به بخش نظرات دقت کنید، خواهید دید که ما وقت زیادی صرف حل مشکلات کاربران می کنیم و تغییر یک خط از مطلب، کار سخت و زمان گیری برای ما نیست.
   اما نکاتی در این راستا وجود دارند که بنده توجه شما را به آن ها جلب می کنم:
   ۱- در میلیونر باش بارها و بارها به کاربران توصیه کردیم، حتما بخش نظرات هر مقاله یا آموزش را با دقت مطالعه کنند، چون تمام سوالات کاربران با دقت در این بخش پاسخ داده خواهد شد و اطلاعات بسیار سودمندی در بر دارد و می تواند از به وجود آمدن بسیاری از مشکلات جلوگیری نماید. به همین دلیل است که ما وقت و انرژی زیادی صرف پاسخگویی به سوالات کاربران می کنیم. اما متاسفانه کاربران چندان این مساله را جدی نمی گیرند و حتی گاها مجبور می شویم به یک سوال تکراری ۱۰ ها بار پاسخ بدهیم که بی شک نوعی اتلاف وقت و انرژی گروهی است.
   ۲- همان طور که می دانید در بعضی از مقالات مانند مقاله فوق که نیازمند مدارک واقعی برای ثبت نام هستند، امکان ثبت نام و تست روش ها برای ما محدود است. یعنی نهایتا به تعداد اعضای تیم امکان تست و به روز رسانی داریم. مقالاتی که ما تولید می کنیم باید ۱۰۰ درصد عملی باشد و قبل از اینکه از صحت آن در چندین مرحله و با تست های مختلف، مطمئن بشیم در سایت قرار نمی گیرد. به همین دلیل پس از مدتی و تغییرات و به روز رسانی هایی که صورت می گیرد، مجددا امکان تست مجدد برای آگاه شدن از تغییرات جدید و یا راه حل های موجود، برای ما وجود ندارد.
   ۳- بعضی از تغییرات ثابت نیستند، مانند فرمت شماره ملی در مقاله فوق. این فرمت تا حالا چندین بار تغییر کرده است و با توجه به اینکه امکان تست به صورت نامحدود برای ما وجود ندارد، در هر لحظه نمی توانیم قاطعانه بگوییم چه فرمتی مورد پذیرش است و فقط می توانیم در بخش نظرات، به این مسائل پاسخ بدیم و توجه کاربران را به نظر و تجربیات سایر کاربران جلب کنیم تا خودشان با آزمون و خطا به فرمت صحیح دست یابند.
   ۴- ممکن است کاربری اطلاعات صحیح و یا دقیقی نداشته باشد و راه حلی را به اشتباه منتشر سازد. با توجه به اینکه برای ما نیز امکان تست مجدد وجود ندارد، ناچاریم صبر کنیم تا چندین کاربر این مساله را تایید کنند و اگر از صحت ادعا مطمئن شدیم، می توانیم مطلب را در مقاله اضافه کنیم. حتما درک می کنید که ما مسئولیتی درباره صحیح بودن نظرات کاربران نداریم اما نسبت به مقالات، احساس مسئولیت زیادی می کنیم.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • دی ۳, ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۴ ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام
  تمامی مراحل را مطابق آموزش انجام دادم اما مجدد از طرف سیستم درخواست من رد شد و از من تقاضای تصویر پاسپورت رو کرده و این پیغام دوباره برای من ارسال شده است
  Hello Masoud.
  You have provided your passport data, however you haven’t uploaded you passport copy. Passport copy is needed for provided data match and following Formal WM-Passport issuance.

  پاسخ
  • دی ۳, ۱۳۹۷ در ۲:۰۴ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   روشی که در این مقاله ذکر شده است بارها مورد آزمایش قرار گرفته است و به صورت کامل تست شده است. اما جزییات ممکن است تغییر کند که دیگر با توجه به محدودیت هایی که وجود دارد امکان تست مجدد توسط اعضای تیم پشتیبانی سایت وجود ندارد. و این کاربران هستند که می توانند با آزمون و خطا، تغییرات جدید و راه حل های آن را بیابند و در بخش نظرات اعلام کنند تا سایرین نیز بتوانند از آن استفاده نمایند.
   به صورت کلی توجه به جزئیات بسیار مهم است. به عنوان مثال فرمتی که شماره ملی خود را وارد می کنید اهمیت زیادی دارد و گاها تغییر می کند. گاهی فرمت بدون صفر مورد نظر سایت است و گاهی باید دقیقا مطابق با کارت ملی و با گذاشتن خط تیره ها ثبت نام انجام گیرد.
   در پیامی که به شما داده شده است، به این نکته اشاره شده است که اطلاعاتی که شما وارد کردید مربوط به پاسپورت است و به همین دلیل از شما پاسپورت خواسته شده است. حتما دقت فرمایید که تمام گزینه ها را مطابق مدرک ارسالی و با توجه به مقاله فوق تکمیل کنید. اگر از کارت ملی استفاده می کنید مطمئن شوید که در فیلد Issued by عبارت “National Organization for Civil Registration” را نوشته اید. همچنین عکس از مدارک حتما به صورت رنگی باشد.
   اگر با رعایت تمامی موارد و آزمایش موارد مختلف باز هم مشکل داشتید، ممکن است سیاست های اعتبارسنجی سایت تغییر کرده باشد و برای تایید هویت نیازمند پاسپورت باشید. در این صورت باید پاسپورت داشته باشید و مطابق مقاله فوق، گزینه ها را با اطلاعات گذرنامه خود تکمیل نمایید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • آذر ۱۳, ۱۳۹۷ در ۸:۰۴ ب.ظ
  پیوند یکتا

  درود فراوان خدمت شما برای مقاله خوبتون.
  این نکته رو لطفا اضافه کنید که برای وارد کردن شماره ملی حتما خطوط فاصله ” – ” رو هم بگذارند و فرمت دقیق رو وارد کنند.
  وگرنه با یک پیام که به شما میگه این شماره پاسپورت منقضی شده مواجه خواهند شد
  منظور از فرمت صحیح بصورت زیر است
  ۱۲۳-۴۵۶۷۸۹-۳
  با آرزوی بهترین ها برای تمامی هم میهنان عزیز
  پر سود باشید.
  آدام.

  پاسخ
  • آذر ۱۴, ۱۳۹۷ در ۵:۱۳ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   از اینکه با میلیونر باش همراه هستید و اطلاعات و تجربه خود را با سایر کاربران در میان می گذارید، سپاسگزاریم.
   برای شما بهترین ها را آرزومندیم.
   شاد و پیروز باشید.

   پاسخ
 • آذر ۵, ۱۳۹۷ در ۴:۳۷ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام ارسال مدارک مهم از جمله کارت ملی و…. باعث دردسر یا سو استفاده از این مدارک نمیشه؟

  پاسخ
  • آذر ۵, ۱۳۹۷ در ۷:۴۷ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   وب مانی دارای اعتبار بین المللی است و تا کنون هیچ مشکلی گزارش نشده است و ان شاء الله پس از این هم مشکلی ایجاد نخواهد شد.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • آبان ۳۰, ۱۳۹۷ در ۱:۱۶ ب.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام خدمت شما ممنون از توضیحاتتون.
  اگر کد پستی درج شده در کارت ملی مربوط به محل سکونت قبلی ما باشه چون ما به شهر دیگه ای نقل مکان کردیم …مشکلی پیش نمیاد اگر کدپستی محل سکونت قبلی که در کارت ملی ثبت شده رو با ادرس محل سکونت جدید وارد کنیم؟

  پاسخ
  • آبان ۳۰, ۱۳۹۷ در ۱۱:۴۲ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   تاکنون در این زمینه مشکلی مشاهده نشده است.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • مهر ۱۳, ۱۳۹۷ در ۳:۱۴ ب.ظ
  پیوند یکتا

  یعنی کار کنه دعاتون میکنم :)) مرسی از آموزش بسیار خوبتون واقعا دنبال همچین مقاله ای بودم بازم تشکر از سایت خوبتون

  پاسخ
  • مهر ۱۳, ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۹ ب.ظ
   پیوند یکتا

   رضایت شما موجب دلگرمی ماست.
   از همراهی و انرژی مثبت شما نیز سپاسگزاریم.

   پاسخ
 • مرداد ۳, ۱۳۹۷ در ۱۲:۵۸ ق.ظ
  پیوند یکتا

  با سلام
  بسیار ممنوم از توضیحات کاملتون
  صرافی معتبر برای رد و بدل کردن دلار رو می فرمایید ؟

  پاسخ
  • مرداد ۳, ۱۳۹۷ در ۲:۴۲ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام خدمت شما کاربر گرامی
   از همراهی و انرژی مثبت شما سپاسگزاریم.
   متاسفانه باتوجه به سیاست های دولت، در حال حاضر صرافی های واقعا معتبر اجازه خرید و فروش دلار ندارند! تعدادی صرافی معتبر آنلاین برای خرید و فروش وب مانی و پرفکت مانی نیز وجود دارند که در بخش نظرات مقاله افتتاح حساب پرفکت مانی معرفی شده اند.(البته همگی فیلتر شده اند!) می توانید صرافی های معرفی شده در قسمت مذکور را بررسی نمایید.
   موفق باشید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *